Dni Nauki i Juwenalia w PWSW w Przemyślu

Tradycyjnie już w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu odbył się VIII Dzień Nauki, czyli wielki rodzinny piknik naukowy. Na terenie całego campusu działały stoiska poszczególnych wydziałów przemyskiej uczelni.

– Ósma edycja Dni Nauki na PWSW w Przemyślu to bardzo cenna inicjatywa. To również bardzo udana impreza integrująca zarówno środowiska akademickie, ale także środowisko szkół średnich, a nawet szkół podstawowych, promująca naukę i naszą uczelnię. To również integracja środowiska biznesowego oraz instytucji, które działają w naszym mieście – zaznaczył dr inż. Janusz Hamryszczak, wiceprezydent Przemyśla, wykładowca PWSW.

{youtube}6xM5Oqkn7Mo{/youtube}

– Program imprezy jest bardzo bogaty. Prezentują się tutaj kierunki naszej uczelni, ale także instytucje, z którymi współpracujemy, organizacje pozarządowe i firmy. Studia w Państwowej Wyższej Szkole Wschodnioeuropejskiej są dobrym wyborem ze względu na to, że nasza uczelnia posiada bogatą ofertę dydaktyczną, bardzo dobrych wykładowców i stanowi wspaniałą alternatywę dla studentów, którzy chcą odnieść sukces zawodowy jako absolwenci naszej uczelni – powiedział dr Paweł Trefler, rektor Państwowej Wyższej Szkoły Wschodnioeuropejskiej w Przemyślu.

Tegoroczna edycja odbywała się pod hasłem „Bezpieczny obywatel w bezpiecznej Polsce”. W programie nie zabrakło konkursów i quizów, pokazów wozów służb mundurowych, ratownictwa medycznego, eksperymentów chemicznych, zawodów sportowych, warsztatów kulinarnych i wiele innych atrakcji.

Natomiast Przemyskie Juwenalia 2017 odbyły się w klubie Japa, gdzie studenci bawili się przy muzyce DJ’ów, grali w kręgle i w biliard. Imprezę umiliły koncerty zespołów Baflo i Veegas.

Eugeniusz Sało

Fot. Leon Tyszczenko
{gallery}gallery/2017/dni_nauki_juwenalia_pwsw_przemysl{/gallery}

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X