Kresy bez TVP?

Kresy bez TVP?

Fot. bezrzecze24.plKorespondencja z firmą TP EmiTel

Szanowni Państwo,

zwracam się do was z następującym zapytaniem dot. RTCN Tatarska Góra w Przemyślu. Od pewnego już czasu z ww. nadajnika dostępny jest sygnał cyfrowych multipleksów w standardzie DVB-T. Z danych znalezionych na waszej stronie wynika, że:

MUX1 – kanał 48,
MUX2 – kanał 61,

Moje pytanie dotyczy o wiązkę sygnału wysyłaną w kierunku Ukrainy. Z informacji dostępnej na waszej stronie wynika, że MUX2 jest nadawany przy pomocy systemu anten o charakterystyce kierunkowej. Chciałbym się więc dowiedzieć, jak jest ułożona charakterystyka promieniowania. Informacja na temat MUX1 nic nie mówi o sygnale – czy jest on nadawany w systemie dookólnym czy też kierunkowym? Moje pytanie rodzi się stąd, gdyż mam problem z odbiorem MUX1 i MUX2 w kierunku południowo- wschodnim od nadajnika. W ogóle nie ma sygnału naziemnej telewizji cyfrowej. Odległość ok. 25 km w linii prostej. Zaznaczam, że odbiór programów takich jak TVP1 (k.24), TVP2(k.41), Polsat(k.56), słabiej TVN(k.31), prawie wcale TVP Info Rzeszów(k.59)- jest u mnie możliwy z podanej lokalizacji. Czy jest juz także znane przejście na docelowe kanały po zakończeniu fazy przejściowej (anlog-cyfra). Na jakich kanałach znajdą się w przyszłym roku MUX-y 1, 2, i 3 z nadajnika Przemyśl Tatarska Góra?

Z poważaniem
Jacek Sobka

Szanowny Panie,

Uprzejmie informuję, że emisja DVB-T z obiektu Przemyśl/Tatarska Góra jest prowadzona kierunkowo, w kierunku północnym z silnym wytłumieniem kierunku południowego. Zasięg w kierunku południowo-wschodnim jest praktycznie ograniczony do granic RP, tj. wynosi ok. 10km. Wymienione przez Pana emisje analogowe (TVP1, TVP2, Polsat) są prowadzone z dookolnego systemu antenowego, stąd możliwy odbiór tych emisji. Emisja MUX1, MUX2 i TVP Info jest prowadzona z w/w systemu kierunkowego, stąd problemy z odbiorem analogowej emisji TVP Info. W etapie docelowym emisje DVB-T będą prowadzone w następujących kanałach:MUX1: k. 48MUX2: k. 59MUX3: k. 29

Z poważaniem, EmiTel sp. z o.o.; Centrum Zarządzania Siecią / Sekcja Sieci Radiodyfuzyjnych
Al. Krakowska 180, Łazy, 05-552 Wólka Kosowska

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X