Bałwan – rekordzista

Bałwan – rekordzista

W Przykarpackiej miejscowości Polanica około 300 dzieci i młodzieży ulepiło największego bałwana na Ukrainie. Jednocześnie pobito rekord w kategorii „Rozmiary, imprezy masowe”.

 

 

Wysokość śnieżnego cuda wynosi 4,85 m, obwód największej kuli – 5,20 m. Do pobicia rekordu przyczynili się przedstawiciele młodzieżowej administracji województwa iwano-frankowskiego, aktywiści rejonowych młodzieżowych administracji, liderzy młodzieżowych organizacji województwa, goście Polanicy, jak również dzieci-sieroty, które przyjechały w Karpaty z różnych zakątków Ukrainy. Lepiąc śnieżnego olbrzyma dzieci-sieroty wierzyły, że gdy tylko się roztopi, ich marzenia się spełnią.

„Jest to już czwarty rekord, który w ubiegłym roku udało się pobić młodzieży z Przykarpacia. Nie mamy zamiaru na tym poprzestać. Nasza młodzież jest utalentowana i aktywna, lubi zdobywać szczyty i bić rekordy”, – mówi Hanna Krysiuk, jedna z inicjatorek przedsięwzięcia i przewodnicząca młodzieżowej administracji województwa. Uczestnicy imprezy otrzymali pamiątkowe dyplomy, potwierdzające pobicie nowego rekordu.

Sabina Różycka

Tekst ukazał się w nr 4 (152), 28 lutego – 15 marca 2012

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X