Barokowo-jazzowe kolędowanie w Łucku

Barokowo-jazzowe kolędowanie w Łucku

Jak kolędowano w dawnych czasach i jak obchodzono Boże Narodzenie u naszych sąsiadów – przed kilkoma dniami mieszkańcy Łucka mieli okazję do zapoznania się z bożonarodzeniowymi tradycjami muzycznymi. Lwowski zespół Acappella Leopolis i rzeszowska Orkiestra im. Wojciecha Kilara przygotowały świąteczny koncert „Idziemy do Betlejem”.

 
Lwowscy soliści wykonali kolędy różnych krajów europejskich, przedstawili fragmenty jasełek – żartobliwe i moralizujące historie. Akompaniowała im orkiestra z Rzeszowa. Wykonane kolędy, ich treść i okoliczności powstania, omawiane były przez prowadzącego koncert lwowskiego poetę i tłumacza. W drugiej części koncertu lwowski zespół SchokolaD wykonał kolędy i pastorałki w opracowaniu jazzowym.

Oleg Bakowski (od lewej) składa gratulacje Krzysztofowi Sawickiemu (Fot. volynpost.com)Koncert pod nazwą „Od Baroku do Jazzu” zaprezentowali konsul RP w Łucku Krzysztof Sawicki i dyrektor Jazz-Klubu Oleg Bakowski.

– Dzisiejszy program jest niezupełnie jazzowy, ale niemniej interesujący – zaznaczył Bakowski. – Przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP w Łucku, postaramy się dołożyć wszelkich starań, aby w tym roku jazz brzmiał w Łucku stale”.

Oleg Bakowski złożył konsulowi Sawickiemu urodzinowe życzenia. Życzył mu wielu pomysłów na dalsze imprezy, które zbliżą narody polski i ukraiński. Była też szczególna okazja do złożenia życzeń – konsul Krzysztof Sawicki przed kilkoma dniami został laureatem ukraińskiej nagrody im. Pantelejmona Kulisza.

Agnieszka Ratna

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X