Album na jubileusz. Ślęza Wrocław ma 70 lat

Wyjątkowy album o wyjątkowym klubie sportowym trafi wkrótce do rąk polskich czytelników.

Pierwszy Klub Sportowy Ślęza Wrocław to wrocławski klub sportowy, który powstał w pięć tygodni po kapitulacji Festung Breslau. 16 czerwca 1945 roku działacze sportowi i sportowcy założyli klub, który stał się sztandarowym dla odradzającego się miasta. W tym roku obchodzi 70-lecie istnienia.

Paweł Malczewski, dyrektor Pierwszego Klubu Sportowego Ślęza Wrocław podkreśla, że wielu działaczy założycieli Pierwszego Klubu Sportowego Wrocław – późniejszej Ślęzy – wywodziło się z lwowskich klubów sportowych, zarówno polskich jak i żydowskich. O ich pracy we Wrocławiu można będzie przeczytać już wkrótce na kartach albumu „Ślęza to Wrocław”.

70-lecie Ślęzy Wrocław klub uczcił wydaniem albumu o historii klubu. Opisane są w nim dzieje wszystkich sekcji, które na przestrzeni dekad funkcjonowały w 1KS-ie.

Na ponad 700 stronach umieszczono wspomnienia oraz sylwetki sportowców i pracowników klubów. Do tego tysiące zdjęć, a wśród nich takie, które jeszcze nigdy nie ujrzały światła dziennego. Takiego wydawnictwa jeszcze nie było – komentują wydawcy. „Wierzymy, że zainteresuje album nie tylko kibiców Ślęzy, ale także wszystkich wrocławian, a także historyków sportu z całej Polski” – czytamy na stronie internetowej klubu.

Premiera albumu zaplanowana jest na połowę listopada. Wkrótce na stronie internetowej klubu będzie dostępna lista księgarni, w których będzie on dostępny. Już teraz można zamówić książkę, a zamówienia przyjmowane są pod adresem mailowym: sklep@slezawroclaw.pl

Źródło: slezawroclaw.pl

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

X