Akademia kobiet w Stanisławowie

„Akademia Kobiet – uśmiech na obcasach” w Stanisławowie została zorganizowana z inicjatywy Centrum Kultury Polskiej i Dialogu Europejskiego przy współpracy Społecznej Akademii Nauk w Krakowie.

Jak zaznaczyli organizatorzy „akcja dla wszystkich kobiet lokalnej społeczności polskiej – to przede wszystkim odskocznia od codziennego życia, chwila relaksu i wytchnienia w miłej i inspirującej atmosferze”.

– Chcemy, aby kobiety zawsze myślały o sobie, aby dzielnie mogły sprawować swoje role społeczne, jak również troszczyć się o swoich najbliższych, muszą mieć tą świadomość, że należy myśleć również o sobie – powiedziała Monika Jaworska, dyrektor regionalny Społecznej Akademii Nauk w Krakowie.

W czasie trwania akademii wszystkie panie miały możliwość skorzystania z profesjonalnych usług i porad fryzjerskich oraz kosmetycznych, a także wskazówek jak dbać o zdrowie. Nie zabrakło licznych konkursów i atrakcyjnych nagród. Wolontariuszki CKPiDE zaprezentowały modne stroje z kolekcji Anny Głąb.

– Każda z nas chcę wyglądać pięknie, modnie. Moda się zmienia, ja chcę żeby w moich rzeczach kobieta czuła się dobrze, żeby wyglądała seksownie a zarazem z gracją – zaznaczyła projektantka mody Anna Głąb.

W ramach Akademii wystawiono spektakl „Współczesny Kopciuszek” (z przymrużeniem oka) przygotowany przez studentów Społecznej Akademii Nauk w Krakowie i wolontariuszy CKPIDE w Stanisławowie.

Projekt został sfinansowany przez Konsulat Generalny RP we Lwowie. Współorfanizatorem jest Społeczna Akademia Nauk, a partnerami salon piękności „Savanna”, Filharmonia Obwodowa w Iwano-Frankiwsku oraz kino „Lumier”.

Eugeniusz Sało

{youtube}vd7WXgw1i0Q{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X