Polskie filmy z nagrodami w Kijowie

-a A+

Podczas 47. edycji kijowskiego Międzynarodowego Festiwalu Filmowego „Molodist” przyznano nagrody również dla polskich filmów. W gronie nagrodzonych produkcji znalazły się m.in. trzy produkcje Studia Munka-SFP.

Produkcja dla dzieci i młodzieży "Za niebieskimi drzwiami" w reżyserii Mariusza Paleja zdobyła aż trzy specjalne wyróżnienia w kategorii Teen Screen Competition - za najlepszy film, najlepszego aktora i najlepszy scenariusz.

Nagrody trafiły do trzech filmów zrealizowanych w Studiu Munka-SFP. Krótkometrażowy dokument Zofii Kowalewskiej "Więzi" otrzymał Nagrodę za Najlepszy Film Studencki. Z kolei „Cicha noc” Piotra Domalewskiego została uhonorowana Nagrodą Publiczności. Nagrodę za Najlepszy Film w Konkursie Krajowym otrzymał Dmytro Sukholytkyy-Sobchuk za ”Sztangistę”.

Najważniejsza nagroda festiwalu – Grand Prix dla filmu pełnometrażowego – trafiła do polsko-litewskiej koprodukcji „Święty” Andriusa Blaževičiusa.

Źródło: www.sfp.org.pl

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.