Połączenie kolejowe Lublin-Lwów już w następnym roku

-a A+

W następnym roku będzie nowe połączenie kolejowe łączące Polskę z Ukrainą na trasie Lublin - Lwów. Zapowiedzieli to ministrowie infrastruktury obu krajów. Andrzej Adamczyk i Wołodymyr Omelan spotkali się w Kijowie, gdzie przewodniczyli posiedzeniu polsko-ukraińskiej grupy roboczej do spraw transportu.

Pociągiem z Lublina do Lwowa pojedziemy już w następnym roku - zapewniał minister infrastruktury Ukrainy Wołodymyr Omelan. Potwierdził to również minister Andrzej Adamczyk. Jak wyjaśnił nowe połączenia znajdą się w przyszłorocznych rozkładach jazdy - albo już w czerwcu, albo zimą 2019 roku. Minister Adamczyk dodał, że najprawdopodobniej do nowych połączeń zostanie wykorzystana istniejąca infrastruktura kolejowa.

Ministrowie zapowiedzieli też, że niebawem otwarte będzie kolejne połączenie kolejowe Przemyśl - Niżankowice. Ono również korzystać będzie z istniejącej infrastruktury.

Ministrowie omówili też zagadnienie pozwoleń na tranzyt ukraińskich TIR-ów przez Polskę. W tej sprawie w następnym tygodniu w Polsce odbędzie się spotkanie polskich i ukraińskich przewoźników z udziałem obu ministrów.

Źródło: IAR/Paweł Buszko

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.