Panel intelektualistów polskich i ukraińskich o pojednaniu

-a A+

W ramach obchodów we Lwowie 40-lecia pontyfikatu św. Jana Pawła II i 75-lecia Tragedii Wołyńskiej, którym patronowali arcybiskup lwowski Mieczysław Mokrzycki, marszałek Senatu RP Stanisław Karczewski i Polsko-Ukraińska Fundacja im. Ignacego Jana Paderewskiego 9 lipca w Pałacu Potockich odbyło się seminarium intelektualistów z Polski i Ukrainy z udziałem biskupa pomocniczego archidiecezji lwowskiej Edwarda Kawy.

Panel zgromadził teologów, historyków, publicystów, którzy w kontekście nauczania św. Jana Pawła II dyskutowali o tym jak przyjmować jego myśli i jak dążyć do pojednania. Na seminarium był również obecny konsul RP we Lwowie Krzysztof Jachowicz. Wśród słuchaczy byli też przedstawiciele organizacji polskich we Lwowie.

- Myślę, że wsłuchanie się tutaj w mądre głosy wielu osób napewno będzie pomocne na drodze do pojednania Polaków i Ukraińców – powiedział dla Kuriera jeden z organizatorów spotkania Adam Bala, prezes Zarządu Polsko-Ukraińskiej Fundacji im. I. J. Paderewskiego.

Konstanty Czawaga

Fot. Konstanty Czawaga

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.