08/06/2019 16:47

Pierwsza dama RP z wizytą na Ukrainie

Spotkaniem z Polakami w Żółkwi zakończyła swoją wizytę na zachodniej Ukrainie małżonka prezydenta RP Agata Kornhauser-Duda. W czasie swojego pobytu pierwsza dama odwiedziła również Polaków mieszkających we Lwowie, Złoczowie i Stanisławowie (obecnie Iwano-Frankiwsk).

04/06/2019 17:46

Delegacja dobroczyńców z Wrocławia we Lwowie

Pod koniec maja do Lwowa zagościła delegacja dobroczyńców z Wrocławia na czele z Jackiem Sutrykiem, prezydentem tego miasta. W składzie wrocławskiej delegacji byli szef departamentu edukacji Jarosław Delewski, miejski radny Jarosław Krauze, przedstawiciele Dortmundzko-Wrocławsko-Lwowskiej Fundacji im. św. Jadwigi oraz grupa młodzieży szkolnej ze swoimi nauczycielami.

30/05/2019 13:58

10 lat Radia Wnet!

Polski partner Kuriera Galicyjskiego istnieje już dekadę! W Warszawie 25 maja urodziny radia obchodzono wspólnie z przyjaciółmi i słuchaczami.

14/05/2019 12:21

Pięciodniowe przejście graniczne Łubnia – Wołosate

Podczas długiego weekendu majowego w obrębie Przełęczy Beskid pod Menczyłem w Bieszczadach, gdzie funkcjonowało tymczasowe piesze przejście graniczne Łubnia – Wołosate odnotowano 2784 przekroczeń granicy państwowej (1397 do Ukrainy i 1387 do Polski) – poinformowała zakarpacka obwodowa administracja państwowa. Obywateli RP było dwa razy więcej niż obywateli Ukrainy.

05/04/2019 18:57

W poszukiwaniu nowego porządku międzynarodowego

W dniach 4–5 kwietnia we Lwowskim Państwowym Uniwersytecie im. Iwana Franki odbyła się międzynarodowa konferencja naukowa pt. „Kryzys współczesnego systemu bezpieczeństwa: w poszukiwaniu nowego porządku międzynarodowego”.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.