Polska pomoc dla szpitala w Rudkach

-a A+

2 czerwca konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz przekazała środki ochrony indywidualnej na potrzeby Szpitala Komunalnego w Rudkach, które zakupiło Przedstawicielstwo Fundacji Solidarności Międzynarodowej na Ukrainie.

Szpital otrzymał komplety kombinezonów ochronnych wielokrotnego użytku, maski ochronne FFP-3, termometry bezkontaktowe, pulsoksymetry oraz monitor ekranowy o wartości około 160 tys. hrn.

Zakup środków był konsultowany z dyrekcją szpitala i realizowany w ramach programu polskiej współpracy rozwojowej Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP.

Źródło: Konsulat Generalny RP we Lwowie

Czytaj także: Polska wsparła Sokal w walce z pandemią

Polska przekazała lwowskiemu szpitalowi kolejną partię środków medycznych

Polska przekazała lwowskiemu szpitalowi sprzęt medyczny

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.