Ukraina otwiera kolejne przejścia graniczne z Polską

-a A+

W nocy z 28 na 29 maja wznowiło działalność pięć ukraińsko-polskich przejść granicznych w obwodzie lwowskim. Taką decyzję podjął rząd Ukrainy.

Do listy wcześniej otwartych punktów kontrolnych Krakowiec-Korczowa, Rawa Ruska-Hrebenne i Szeginie-Medyka dołączą Smolnica-Krościenko i Hruszów-Budomierz. W sumie otwarto 66 przejść granicznych.

Według rzecznika Ukraińskiej Państwowej Straży Granicznej Andrija Demczenki, strona ukraińska otworzyła przejścia na granicy z Polską, Słowacją, Węgrami, Rumunią i Mołdawią. Każde państwo musi podjąć odrębną decyzję o otwarciu swoich przejść granicznych.

Tymczasowo zamkniętych pozostaje 56 ukraińskich przejść granicznych, w większości na granicy z Rosją i Białorusią.

Eugeniusz Sało

Czytaj także: Otwarto piesze przejście graniczne Medyka-Szeginie

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.