Polska przekazała lwowskiemu szpitalowi kolejną partię środków medycznych

-a A+

Konsulat Generalny RP we Lwowie przekazał Lwowskiemu Obwodowemu Szpitalowi Weteranów Wojennych i Represjonowanych w Winnikach środki ochrony indywidualnej dla lekarzy i medyków do walki z koronawirusem.

Jest to 2 tysiące jednorazowych kombinezonów ochronnych i 2235 masek ochronnych FFP-2 o wartości pół miliona hrywien zakupionych przez Fundację Solidarności Międzynarodowej.

W konferencji prasowej na podwórku szpitala wzięli udział konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz, dyrektor szpitala Maksym Prykupenko z personelem medycznym oraz mer Winnik Wołodymyr Kwurt.

Dyrektor lwowskiego szpitala Maksym Prykupenko podziękował Polakom za pomoc i wsparcie. Dodał, że otrzymane artykuły medyczne pomogą chronić lekarzy podczas pandemii.

- Środki ochrony indywidualnej to materiały eksploatacyjne, których używamy na co dzień w szpitalu. Mamy pięć oddziałów, w pracę zaangażowanych jest 415 lekarzy. Otrzymane maski, respiratory, kostiumy i kombinezony ochronne są to dla nas bardzo ważne i potrzebne rzeczy. Bardzo dziękujemy za pomoc i jest nam bardzo miło, że otrzymaliśmy pomoc międzynarodową. To miłe, że współpracujemy z Polską - zaznaczył Maksym Prykupenko.

Kierownik szpitala również poinformował, że obecnie na leczeniu przebywa ponad 200 pacjentów. U 40 osób potwierdzono zarażenie koronawirusem.

Konsul generalny RP we Lwowie Eliza Dzwonkiewicz podkreśliła, że współpraca, solidarność i wzajemne wsparcie są szczególnie istotne w obecnych warunkach. - Chcemy pokazać, że walka z pandemią jest wspólną sprawą, a solidarność, szczególnie w trudnych sytuacjach, jest wartością nie do przecenienia - podsumowała.

Pomoc z Polski trafi także do szpitali w Równem, Berdyczowie i Winnicy.

Sprzęt został sfinansowany ze środków Ministerstwa Spraw Zagranicznych RP w ramach programu współpracy rozwojowej „Polska pomoc”.

Eugeniusz Sało

Fot. Eugeniusz Sało

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.