Ukraina wprowadza stan sytuacji nadzwyczajnej w całym kraju

-a A+

W związku z rozprzestrzenianiem się koronawirusa rząd Ukrainy ogłosił w środę wprowadzenie na terytorium całego kraju stanu sytuacji nadzwyczajnej.

Ograniczenia mają obowiązywać 30 dni, do 24 kwietnia – poinformował na posiedzeniu gabinetu premier Denys Szmyhal.

- Przedłużamy kwarantannę i wprowadzamy stan nadzwyczajny (…) na całym terytorium na 30 dni, do 24 kwietnia 2020 roku – powiedział.

Premier Ukrainy zastrzega, że w razie konieczności ograniczenia mogą być przedłużone. Wcześniej stan sytuacji nadzwyczajnej obowiązywał w kilku obwodach.

W tej sytuacji na pierwszą linię walki z pandemią wychodzi wiceminister resortu zdrowia, który jest też głównym lekarzem sanitarnym kraju. To on będzie nadzorował walkę z pandemią, bierze odpowiedzialność za likwidację skutków sytuacji medyczno-biologicznej na terenie całego kraju.

Stan sytuacji nadzwyczajnej nie jest tożsamy ze stanem wyjątkowym i oznacza zwiększenie działań służb ochrony cywilnej.

Na Ukrainie odnotowano 113 przypadków koronawirusa Covid-19 w 13 obwodach. Cztery osoby zmarły.

Źródło: kresy24.pl

Czytaj także: Od 27 marca Ukraina całkowicie zamyka granice dla ruchu pasażerskiego

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.