Od 27 marca Ukraina całkowicie zamyka granice dla ruchu pasażerskiego

-a A+

Od piątku 27 marca Ukraina całkowicie zamyka swoje granice dla ruchu pasażerskiego. Taką decyzję podjęła ukraińska rada ministrów. Ponadto rząd ogłosił na terenie całego kraju stan sytuacji nadzwyczajnej.

Jak poinformował ukraiński premier Denys Szmyhal w najbliższy piątek 27 marca wszelki ruch pasażerski w obie strony przez granice Ukrainy będzie wstrzymany. Jak wyjaśnił jest to niezbędne, bowiem w ciągu ostatnich tygodni źródłem zakażenia koronawirusem były osoby przyjeżdżające zza granicy. Jak dodał ruch przez granice wciąż się odbywa i zwiększa to liczbę zakażeń.

Ukraiński rząd przedłużył ogólnokrajową kwarantannę do 24 kwietnia i ogłosił w całym kraju stan sytuacji nadzwyczajnej. Nie jest on tożsamy ze stanem wyjątkowym i oznacza wzmożenie działań służb ochrony cywilnej. Obecnie zamknięte są szkoły, restauracje i centra handlowe. Nie działa metro.

Dotychczas na Ukrainie wykryto 113 zakażeń koronawirusem. Cztery osoby zmarły.

Źródło: IAR

Czytaj także: Ukraina wprowadza stan sytuacji nadzwyczajnej w całym kraju

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.