Kwarantanna we Lwowie [FOTOREPORTAŻ]

-a A+

Z powodu rozprzestrzeniania się koronawirusa od 12 marca Lwów został zamknięty na dwutygodniową kwarantannę.

Zamknięto placówki oświatowe i ośrodki kultury. Zakazano imprez masowych powyżej dziesięciu osób. Nieczynne są również wszystkie centra handlowe, z wyjątkiem sklepów spożywczych, aptek i stacji benzynowych.

Dziennikarze Kuriera Galicyjskiego pospacerowali w centralnej części Lwowa i sprawdzili czy mieszkańcy miasta przestrzegają kwarantannę.

Fot. Eugeniusz SałoWe Lwowie, niestety, potwierdzono pierwszy przypadek zarazenia koronawirusem. Jest to 70-letni stomatolog ze Lwowa, który niedawno wrócił z Niemiec. We lwowskim szpitalu zakaźnym izolowano również 36 osób z objawami koronawisa. Testy pacjentów wysłano do centrum laboratoryjnego w Kijowie w celu ustalenia, czy te osoby są zarażone koronawirusem. Wyniki będą w ciągu kilku dni.

Dotychczas na Ukrainie wykryto 27 przypadków zakażenia koronawirusem. 3 osoby zmarły.

Eugeniusz Sało

Czytaj także: Mieszkańcy Lwowa po wprowadzeniu kwarantanny

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.