Ukrzaliznycia przeznaczyła cztery dodatkowe pociągi z Przemyśla dla ewakuacji Ukraińców z Polski

-a A+

Ukraińskie władze wyślą cztery dodatkowe pociągi z Przemyśla, aby ewakuować Ukraińców z Polski. Nie mogą oni samodzielnie wrócić do swojego kraju z powodu wprowadzenia kwarantanny na Ukrainie.

Służba prasowa Ministerstwa Infrastruktury poinformowała, że pociągi będą kursować 20 marca w ciągu całego dnia. Cztery pociągi wyruszą do Przemyśla bez pasażerów. W drodze powrotnej do Kijowa zatrzymają się również we Lwowie. Rozkład jazdy pociągów można sprawdzić na stronie ukraińskiego operatora kolejowego - Ukrzaliznyci. Tam można również nabyć bilety. Załoga obsługująca pociągi zostanie wyposażona w środki ochrony i dezynfekcji.

Ze względu na rozprzestrzenianie się koronawirusa na całym świecie, od 14 marca Ukraina zawiesiła połączenia kolejowe z Polską. Ponadto kraj ten zamknął większość przejść granicznych. Wszyscy Ukraińcy mieli wrócić do domu do 16 marca. Ci, którzy dotychczas tego nie zrobili, powinni skontaktować się z ukraińskimi placówkami konsularnymi.

ES

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.