Ukraiński prezydent dziękuje Polsce za opiekę nad zakażonymi koronawirusem Ukraińcami

-a A+

Prezydenci Polski i Ukrainy rozmawiali telefonicznie na temat sytuacji związanej z zagrożeniem koronawirusem. Prezydent Wołodymyr Zełenski podziękował Polsce za pomoc udzieloną Ukraińcom znajdującym się w naszym kraju.

Jak poinformowało biuro ukraińskiego prezydenta, Wołodymyr Zełenski złożył podziękowania Andrzejowi Dudzie za to, że polskie placówki medyczne bezpłatnie udzieliły pomocy znajdującym się w Polsce obywatelom Ukrainy, u których wykryto koronawirusa. Według wcześniejszych informacji, w naszym kraju wirus COVID-19 wykryto u dwóch Ukraińców.

Prezydenci rozmawiali też o koordynacji działań mających na celu zapobieganie negatywnym skutkom pandemii koronawirusa. Jak napisano, prezydent Andrzej Duda zapewnił Wołodymyra Zełenskiego, że Polska zrobi to, co niezbędne, aby ukraińscy obywatele wrócili na Ukrainę.

Wcześniej ukraińskie Ministerstwo Infrastruktury informowało o specjalnych pociągach, którymi Ukraińcy będą mogli wrócić do ojczyzny. Cztery pociągi relacji Przemyśl-Lwów-Kijów wyruszą z Polski 20 marca.

Źródło: Informacyjna Agencja Radiowa

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.