Zmarła pani Aniela z Okopów Świętej Trójcy

-a A+

W Okopach Świętej Trójcy 8 lutego br. zmarła pani Aniela Biela. Miała 97 lat.

Pięknie opowiadała o przedwojennej Polsce. Zawsze ciepła i uśmiechnięta, mimo, że los jej nie oszczędzał, szczególnie za Sowieta. Ostatni raz widziałem ją latem zeszłego roku razem z Mikołaj Falkowski rozmawialiśmy z nią. Była już słaba, ale jak zwykle otwarta i przemiła. Jak zwykle chciała nas częstować gruszkami z sadu. Była dumna, że w ostatnich latach Polska ją doceniła. Pokazywała odznaczenie od prezydenta Andrzeja Dudy. Odeszła ostatnia Polka z Okopów. Proszę każdego kto może pomódlcie się za NASZĄ PANIĄ ANIELĘ, tak zawsze o niej mówiliśmy.

Żródło: Piotr Dmitrowicz

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.