Jest nowy dyrektor Ukraińskiego Instytutu Pamięci Narodowej

-a A+

Następcą Wołodymyra Wiatrowycza będzie Anton Drobowycz.

33-letni Drobowycz jest doktorem filozofii, kulturoznawcą, szefem programów edukacyjnych w Centrum Holokaustu Babi Jar i wykładowcą. Drobowycz zapowiadał ubiegając się o stanowisko, że należy dokładać starań na rzecz zachowania pamięci o wspólnej historii Ukraińców oraz ukraińskich Polaków, Żydów, Ormian, Tatarów, Greków, Bułgarów i innych. – Uważam, że we wszystkich podobnych dyskusjach czerwoną linią jest prawda historyczna i uczciwość. Tylko jej nie można lekceważyć. Reszta to o wiele mniej zasadnicze sprawy – mówił w przesłuchaniach konkursowych.

Źródło: kresy24.pl

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.