Andrzejki we Lwowie

-a A+

Tradycyjnie 29 listopada Lwowski Klub "Strefa Młodzieży" zorganizował imprezę Andrzejkową. W klubie "Picasso" polska młodzież ze Lwowa, obwodu lwowskiego i Stanisławowa (obecnie Iwano-Frankiwsk) bawiła się, tańczyła i wróżyła.

Konkursy i zabawy andrzejkowe prowadzili prezes Lwowskiego Klubu "Strefa Młodzieży" Eugeniusz Wołoszyn i nasz kolega redakcyjny Eugeniusz Sało. Licznie zgromadzoną młodzież powitał konsul Rafał Kocot, kierownik Wydziału Współpracy z Polakami na Ukrainie.

Najwięcej emocji budziły oczywiście miłosne wróżby andrzejkowe. Podczas jednej z nich dziewczyny obierały jabłka, a skórki rzucały za siebie po to, by odczytać z nich inicjały ukochanego. Kilkanaście par tańczyło także na małych kawałkach gazety. Miłym akcentem wieczoru był wspólny taniec "belgijka", którą wielu uczestników tańczyło po raz pierwszy.

Jedną z atrakcji wieczoru była specjalna fotobudka, gdzie każdy chętny miał okazję zrobić sobie zdjęcia i je wydrukować. Młodzież chętnie brała udział w konkursie na zdjęcie z największą ilością polubień. Wystarczyło, aby opublikować w sieciach społecznościowych swoje zdjęcie z imprezy z hasztagiem #AndrzejkiLwow. Po północy ogłoszono wyniki. Najwięcej polubień zebrał Andrzej Leusz.

Pomiędzy konkursami młodzież mogła poszaleć i potańczyć przy ulubionej polskiej i zagranicznej muzyce.

W wesołej atmosferze i mnóstwem cudownych wrażeń zakończył się tegoroczny Andrzejkowy wieczór. Następny, prawdopodobnie, już za rok.

Andrzejki we Lwowie odbyły się przy wsparciu Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie, współfinansowanych w ramach sprawowania opieki Senatu RP nad Polonią i Polakami za granicą oraz pod patronatem Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.

Mateusz Kowalski

Obejrzyj zdjęcia: Andrzejki we Lwowie 2019

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.