Premiera Lwowska zdobywcą Pucharu Konsula Generalnego RP we Lwowie

-a A+

30 listopada rozegrano jubileuszową edycje halowego turnieju Amatorskiej Ligi Polaków o Puchar Konsula Generalnego RP we Lwowie.

W hali Lwowskiego Handlowo-Ekonomicznego Uniwersytetu zmierzyło się cztery zespoły: TKKF Chynowianka Zielona Góra, MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska, Premiera Lwowska, LKS Pogoń Lwów Amatorska. Po raz pierwszy zwycięzcą została drużyna Premiery Lwowskiej, w skład której wchodzą piłkarze ze Strzeczysk. Turniej odbył się z okazji 115-lecia założenia Pogoni Lwów i 10-lecia reaktywacji klubu.

– Cieszymy się, że oprócz drużyn lwowskich przyjechali też goście z Polski. Drużyna z Zielonej Góry, która po raz drugi wzięła udział w turnieju oraz Tarnowska Akademia Piłkarska z którą współpracujemy. Turniej był bardzo wyrównany. Ostatni mecz decydował o pierwszym-trzecim miejscu. Tym turniejem kończymy sezon 115 rocznicy założenia i 10 rocznicy reaktywacji klubu. Sezon był bardzo udany. Z tego powodu bardzo się cieszymy i dziękujemy wszystkim, którzy się do tego dołożyli – powiedział Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.

Zespoły rozegrały 20-minutowe spotkania każdy z każdym, a zdobywca największej ilości punktów został zwycięzcą całego turnieju. Po dwóch wygranych i jednej porażce z bilansem 6 punktów pierwsze miejsce zajęła drużyna Premiery Lwowskiej. Dzięki lepszemu bilansowi zdobytych i straconych bramek, "srebro" wywalczyła LKS Pogoń Lwów Amatorska (4 punkty). Trzecie miejsce zdobyła Tarnowska Akademia Piłkarska (4 punkty). Jedna wygrana i dwie porażki dały gościom z Zielonej Góry 3 punkty i ostatnie czwarte miejsce.

– Turniej Amatorskiej Ligi Piłkarskiej jest ukoronowaniem tegorocznego jubileuszu Pogoni Lwów. Bardzo mnie cieszy to, że dzisiejszy turniej wygrała lwowska drużyna, która jest nam szczególnie bliska, bo reprezentuję polską restaurację „Premierę Lwowską” na ulicy Ruskiej. Potwierdza to, że chłopaki, którzy tam pracują potrafią nie tylko świetnie gotować i obsługiwać, ale również fantastycznie grają w piłkę nożną. I są zwycięzcami tej edycji turnieju – powiedział konsul Rafał Kocot, kierownik Wydziału Współpracy z Polakami na Ukrainie.

Puchar Amatorskiej Ligi Polaków w piłce nożnej halowej wręczyli drużynom konsul Rafał Kocot i prezes Marek Horbań. Pamiątkowe puchary otrzymali wszystkie zespoły biorące udział w turnieju.

– Wrażenia bardzo pozytywne. Była zacięta walka, ale wygrał silniejszy zespół. I tym zespołem okazała się Premiera Lwowska – powiedział Andrzej Krawiec z Premiery Lwowskiej. – Jesteśmy wdzięczni za zaproszenie na turniej, bo jest naprawdę na wysokim poziomie – dodał Jan Synycia.

Turniej został zorganizowany przez LKS Pogoń Lwów, przy wsparciu Konsulatu Generalnego RP we Lwowie.


Wyniki:
LKS Pogoń Lwów Amatorska 1:2 Premiera Lwowska
TKKF Chynowianka Zielona Góra 0:3 LKS Pogoń Lwów Amatorska
MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska 2:5 TKKF Chynowianka Zielona Góra
MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska 2:1 Premiera Lwowska
Premiera Lwowska 7:2 TKKF Chynowianka Zielona Góra
MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska 1:1 LKS Pogoń Lwów Amatorska

Tabela:
1. Premiera Lwowska - 6 punktów (10:5)
2. LKS Pogoń Lwów Amatorska - 4 punkty (5:3)
3. MUKS Tarnowska Akademia Piłkarska - 4 punkty (5:7)
4. TKKF Chynowianka Zielona Góra - 3 punkty (7:12)

Eugeniusz Sało

Fot. Eugeniusz Sało

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.