Pogoń Lwów wyróżniona Medalem Polonijnym Polskiego Komitetu Olimpijskiego

-a A+

26 października w Teatrze Wielkim w Warszawie odbyła się uroczysta Gala Jubileuszowa z okazji 100-lecia Polskiego Komitetu Olimpijskiego z udziałem Prezydenta RP Andrzeja Dudy. Na zaproszenie prezesa PKOL Andrzeja Kraśnickiego w uroczystości wziął udział prezes Pogoni Lwów Marek Horbań.

Przypomnijmy, że w lipcu br. LKS „Pogoń”, jako pierwszy polonijny klub, został wyróżniony Medalem Polonijnym PKOL „za wieloletnie promowanie rozwoju sportu w środowiskach polskich i polonijnych w świecie”.

W trakcie jubileuszowej gali, w imieniu lwowskiej „Pogoni”, prezes przekazał pamiątkową statuetkę dla PKOL z życzeniami sukcesów w promowaniu sportowych idei w Polsce i za granicą.Przypomniano również o zasługach pierwszych Pogończyków, którzy ponad 100 lat temu mieli swój udział w odrodzeniu współczesnej idei ruchu olimpijskiego. Przypomnijmy, że np. w V Olimpiadzie w Sztokholmie w 1912 roku brał udział Władysław Ponurski, jeszcze w barwach austro-węgierskich, a w  pierwszych igrzyskach, w których wzięła udział Polska Reprezentacja (Paryż 1925 r)  m.in. Wacław Kuchar i Mieczysław Batsch – wieloletnie piłkarze przedwojennej Pogoni.

Źródło: pogon.lwow.net

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.