„Złoty Lew” na ulicach Lwowa

-a A+

Barwistym karnawałem, który 28 września we Lwowie w godzinach popołudniowych przeszedł ulicami miasta od Uniwersytetu Iwana Franki do Opery Lwowskiej, startował 30. Festiwal Teatralny „Złoty Lew”.

Jest to najważniejsze wydarzenie teatralne we Lwowie i jedno z ważniejszych na Ukrainie. W festiwalu uczestniczą oryginalne zespoły teatralne z różnych krajów świata. W tym roku są aktorzy z Polski, USA, Czech i Ukrainy. Teatr KTO z Krakowa przywiózł uliczne przedstawienie „Peregrinus” w reżyserii Jerzy Zonia.

Inicjatorem i stałym dyrektorem festiwalu „Złoty Lew” jest reżyser lwowskiego Teatru Woskresinnia Jarosław Fedoryszyn.

Festiwal odbywa się zawsze na przełomie września – października i jest imprezą publiczną. Występy odbywają się przed Operą Lwowską i na scenach teatrów lwowskich.

Festiwal „Złoty Lew 2019” potrwa do 6 października.

Konstanty Czawaga
Fot. Konstanty Czawaga

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.