Marszałek Senatu RP oddaje hołd zabitemu w Donbasie 20-letniemu Ukraińcowi

-a A+

Podczas wizyty na Ukrainie, marszałek Senatu Stanisław Karczewski wraz z Ambasadorem RP w Kijowie Bartoszem Cichockim oddali hołd poległemu w Ługańsku 20–letniemu ukraińskiemu żołnierzowi.

17 sierpnia we wsi Wołczyck na Wołyniu, odbył się pogrzeb 20–letniego Aleksandra Kołbuna, żołnierza Ukraińskich Sił Zbrojnych, który poległ w ostatnich dniach w okolicy Ługańska. Hołd obrońcy Ukrainy oddał Marszałek Senatu RP Stanisaw Karczewski oraz towarzyszący mu ambasador Bartosz Cichocki.

Ukraińskie media cytują byłego szefa administracji rejonowe Andrija Lindiuka, który na swoim facebookowym profilu napisał: "To bardzo miło, gdy jeden z najwyższych urzędników Rzeczypospolitej Polskiej ma świadomość, że na Ukrainie trwa rosyjsko-ukraińska wojna, i że ukraińskie wojsko broni nie tylko niepodległej Ukrainy, ale całej Europy!"- napisał Lindiuk.

W doniesieniach prasowych podkreśla się, że Marszałek klęczał przy trumnie poległego 20. latka.

Marszałek Karczewski od piątku przebywał z wizytą w wołyńskiej obłasti.

kresy24.pl

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.