Święto Wojska Polskiego we Lwowie

-a A+

Uroczystą mszą św. w katedrze lwowskiej rozpoczęły się uroczystości odpustowe Wniebowzięcia Najświętszej Maryi Panny oraz obchody Święta Wojska Polskiego.

W nabożeństwie, którym przewodniczył biskup pomocniczy Edward Kawa OFMConv, udział wzięli żołnierze wojska polskiego pod przewodnictwem mjr Dariusza Mędrka oraz żołnierze wojska amerykańskiego stacjonujących na poligonie w Jaworowie koło Lwowa, konsulowie oraz pracownicy konsulatu, a także delegacje polskich towarzystw i organizacji ze Lwowa.

Druga część uroczystości miała miejsce na Cmentarzu Obrońców Lwowa. Przy zbiorowej mogile nieznanych żołnierzy stanęła warta honorowa lwowskich harcerzy i strzelców. Żołnierze wojsk polskich i amerykańskich, przedstawiciele Konsulatu Generalnego RP we Lwowie, a także lwowscy Polacy złożyli wieńce oraz zapalili znicze na mogile zbiorowej na Cmentarzu Orląt.

Żołnierze wojska polskiego i amerykańskiego także złożyli kwiaty przy pomniku lotników amerykańskich.

Eugeniusz Sało

Fot. Karina Wysoczańska

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.