Spotkanie wakacyjne z Kabaretem „Czwarta rano”

-a A+

W Budynku Nauczyciela przy ul. Kopernika 42 odbył się specjalny wakacyjny występ Lwowskiego Kabaretu Artystycznego „Czwarta rano”.

Znane i lubiane utwory zabrzmiały dla gości z Polski i USA – czytelników „Kuriera Galicyjskiego”, którzy przyjechali zwiedzać Lwów.

Pomysłodawca, reżyser, autor tekstów Sławomir Gowin podkreślił, że zespół kabaretu nie mógł odmówić tak zacnej publiczności i wystąpił w upalnym Lwowie.– To był przemiły wieczór, którego nie planowaliśmy. Jest środek wakacji i wszyscy mieliśmy wypoczywać. Ale czytelnicy Kuriera Galicyjskiego – goście z-za Oceanu – przyjechali do Lwowa i chcieli się spotkać z kabaretem „Czwarta rano”. Nie mogliśmy odmówić tak zacnej publiczności, więc zebraliśmy się w środku lata, w upalnym Lwowie i spędziliśmy z tymi gośćmi wspaniały wieczór kabaretowy – podkreślił Gowin.

Po raz pierwszy z kabaretem "Czwarta rano" wystąpił Leszek Mikos z Krakowa, na co dzień właściciel Grupy Havre.

– Od dzisiaj jestem podwójnie szczęśliwym człowiekiem, ponieważ zostałem przyjęty do kabaretu „Czwarta rano”. Zaśpiewałem nieznaną dotychczas lwowską piosenkę „Non più andrai, farfallone amoroso” w dzień imienin Wolfganga Amadeusza Mozarta – powiedział artysta - biznesman.

Kolejny występ Lwowskiego Kabaretu Artystycznego „Czwarta rano” odbędzie się 20 sierpnia o godz. 20:30 w Lwowskim Teatrze Lalek.

Eugeniusz Sało

Fot. Konstanty Czawaga

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.