Krzysztof Szczerski nowym szefem Gabinetu Prezydenta RP

-a A+

Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda postanowieniami z dnia 4 kwietnia 2017 roku odwołał ze stanowiska szefa Gabinetu Prezydenta RP Adama Kwiatkowskiego - sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP, jednocześnie powołując na to stanowisko Krzysztofa Szczerskiego - sekretarza stanu w Kancelarii Prezydenta RP.

Minister Adam Kwiatkowski pozostaje w Kancelarii i jako sekretarz stanu będzie się zajmował m.in. kontaktami z Polonią.

Ponadto Prezydent RP postanowieniem z dnia 4 kwietnia 2017 r. powołał Pawła Muchę na stanowisko zastępcy szefa Kancelarii Prezydenta RP.

Krzysztof Szczerski od 7 sierpnia 2015 r. jest sekretarzem stanu w Kancelarii Prezydenta RP; odpowiadał za politykę zagraniczną prezydenta Andrzeja Dudy i nadal ma odpowiadać za sprawy zagraniczne.

Szczerski (ur. w 1973 r. w Krakowie) jest profesorem Uniwersytetu Jagiellońskiego, specjalizującym się w zakresie polityki zagranicznej, integracji europejskiej i administracji publicznej.

W rządzie Jarosława Kaczyńskiego był wiceministrem spraw zagranicznych oraz wiceministrem w Urzędzie Komitetu Integracji Europejskiej; w latach 2009-2010 był członkiem Rady Służby Cywilnej. W latach 2011-2015 był posłem.

Źródło: prezydent.pl

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.