W najbliższym czasie w Kijowie odbędzie się komitet doradczy prezydentów Ukrainy i Polski

-a A+

Prezydent Ukrainy Petro Poroszenko i prezydent Polski Andrzej Duda porozumieli się w sprawie przeprowadzenia w najbliższym czasie w Kijowie komitetu doradczego liderów Ukrainy i Polski.

Jak poinformowała służba prasowa głowy państwa ukraińskiego, takie porozumienie zostało osiągnięte na sobotnim spotkaniu w Monachium w ramach 53. Monachijskiej Konferencji Bezpieczeństwa.

Poroszenko poinformował o eskalacji sytuacji na Donbasie i nieustającej agresji Federacji Rosyjskiej wobec Ukrainy.

„Petro Poroszenko podkreślił znaczenie przestrzegania trybu sankcji wobec Rosji do momentu wykonania przez nią postanowień porozumienia mińskiego i przywrócenia integralności terytorialnej Ukrainy”, – podkreślono w komunikacie.

Prezydent Ukrainy wysoko ocenił konsekwentne stanowisko Polski w zakresie przeciwdziałania projektowi „Nord Stream 2” i złożenia zażalenia na orzeczenie Komisji Europejskiej, dotyczące pompowania gazu przez gazociąg OPAL.

Strony omówiły również kwestie zaangażowania Ukrainy w regionalne inicjatywy, w szczególności we współpracę między krajami Adriatyku, Bałtyku i Morza Czarnego.

Źródło: wschodnik.pl

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.