Na skrzydłach sztuki

-a A+

Pod takim tytułem 15 września w Galerii „Własna Strzecha” przy ul. Rylejewa we Lwowie w ramach obchodów 10-lecia Klubu Młodych Artystów „Skrzydła” Lwowskiego Towarzystwa Przyjaciół Sztuk Pięknych została otwarta wystawa poplenerowa.

W krótkim przemówieniu prof. Mieczysław Maławski, prezes i organizator PTPSP powiedział, że Klub „Skrzydła” powstał z inicjatywy Władysława Maławskiego. W ciągu tych 10 lat odbyło się wielu-wielu plenerów i wystaw na Ukrainie i w Polsce.

– Tu jest gorąca atmosfera i jest to fajna rzecz, że artyści potrafią się tak grupować, tworzyć takie swoiste środowisko – zaznaczył obecny konsul RP we Lwowie Marian Orlikowski. – Ono jest nie do końca otwarte, ale nie jest też do końca zamknięte. To jest takie specyficzne środowisko, gdzie ludzie się spotykają, bo mają ideę. Malarstwo ma to do siebie, że chcesz, czy nie chcesz – musisz popatrzyć, a kilka rzeczy od razu zauważysz.

Obejrzeć wystawę przyszło wielu miłośników „Skrzydeł” ze Lwowa, wśród nich przedstawiciele organizacji polskich, szkoły plastycznej „Wrzos”, Lwowskiej Narodowej Akademii Sztuki oraz gości z Polski.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.