Bójka ukraińskich i polskich kibiców w Kijowie

-a A+

Wieczorem 19 sierpnia w pobliżu stacji metra „Hydropark” w Kijowie doszło do masowej bójki kibiców piłki nożnej.

Policja zatrzymała dziewięć osób, które dostarczono do Dnieprowskiego okręgu policyjnego w Kijowie – informuje służba prasowa Dyrekcji Generalnej Ministerstwa Spraw Wewnętrznych Ukrainy w Kijowie.

Według relacji naocznych świadków, około 50 mężczyzn wszczęło bójkę. Byli to kibice „Dynamo” Kijów i „Legii” Warszawa.

„Do północy nikt z pozostałych uczestników tego incydentu nie zgłosił się na policję czy do szpitali” – czytamy w oświadczeniu MSW.

Szczegóły incydentu zostały wniesione do rejestru policyjnego. Policjanci ustalają okoliczności zdarzenia.

Przypomnijmy, że 20 sierpnia na stadionie „Dynamo” w Kijowie w ramach 4. rundy eliminacji Ligi Europejskiej ukraińska „Zoria” Ługańsk zagra z „Legią” Warszawa.

Do podobnego incydentu doszło też 19 sierpnia, około godziny 21:00 wieczorem, w centrum Lwowa. Zaatakowano polskich kibiców, którzy jechali do Kijowa na mecz „Zoria” – „Legia”.

Źródło: ES/mvs.gov.ua/zaxid.net

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.