Słodycze „Roshen” pojawią się na polskim rynku

-a A+

„Firma cukiernicza Roshen, która należy do prezydenta Ukrainy Petra Poroszenki, została zarejestrowana w Polsce i w ciągu pięciu lat chce dostać się do pierwszej piątki liderów polskiego rynku słodyczy” – informuje Puls Biznesu.

„W ciągu pięciu lat chcemy stać się jednym z największych graczy na polskim rynku. Sprawdzamy jak pracuje Wawel, Wedel, Colian i Mieszko” – zaznaczył dyrektor oddziału Roshen Europe w Polsce Artur Martyniuk.

Mocnym punktem Roshen w Polsce może być bardzo atrakcyjna cena.

Puls Biznesu zauważa, że ukraińska firma produkuje 320 odmian słodyczy i posiada zakłady produkcyjne na Ukrainie, Litwie i na Węgrzech. Ostatnio spółka produkowała i sprzedawała słodycze również w Rosji, ale Rosjanie wprowadzili embargo na produkcję i zamknęli firmę.

Źródło: Puls Biznesu/ Укрінформ

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.