W II turze wyborów we Lwowie zwyciężył Andrzej Duda

-a A+

W 185 okręgu wyborczym we Lwowie zwyciężył Andrzej Duda, zdobył 58,42% głosów, na Bronisława Komorowskiego zagłosowało 41,58% głosujących.

We Lwowie ponownie była wysoka frekwencja. Do głosowania w Konsulacie Generalnym RP zgłosiło się około sto osób więcej w porównaniu z pierwszą turą wyborów 10 maja. Byli to głownie turyści. Nie przełożyło się to na wyniki i ponownie zwyciężył Andrzej Duda.

Nieco inaczej sytuacja wygląda w 182 okręgu w Kijowie, gdzie zwyciężył obecny prezydent Bronisław Komorowski – 52,75%, na Andrzeja Dudę zagłosowało 47,25% wyborców.

Według wstępnych wyników Andrzej Duda odniósł zwycięstwo w kraju z wynikiem około 52,5%. Jeśli wyniki się potwierdzą, zostanie zaprzysiężony 6 sierpnia.

Aleksander Kuśnierz

 

 

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.