„Święto winogron i wina” w Stanisławowie

-a A+

„Chcesz być szczęśliwy – posadź winorośl!” pod takim hasłem 30 i 31 sierpnia 2014 roku na Rynku w Iwano-Frankiwsku (d. Stanisławowie) po raz pierwszy odbył się festiwal „Święto winogron i wina”.


Jak zaznaczyli organizatorzy festiwalu z Klubu „Winogroniarze Przykarpacia” oraz Rada Miejska Iwano-Frankiwska, celem święta jest wznowienie i promocja uprawy winorośli w regionie przykarpackim oraz zachęta do spożywania naturalnych win dobrej jakości.

- Wino jest nie tylko napojem alkoholowym, to również kultura picia napoju, który daje siłę i natchnienie. – zaznaczył Taras Lałyk, kierownik i koordynator programów „Czysta Flora” i „Karpacki Smak”.

Podczas festiwalu odbywały się warsztaty produkcji wina, degustacje różnych gatunków winogron, prezentacje znanych wytwórni win i domowych win robionych na Przykarpaciu oraz konkursy, degustacje miodu, miodów pitnych i sera.

Całemu festiwalowi towarzyszyła muzyka w wykonaniu miejscowych ukraińskich kapeli i zespołów.

Eugeniusz Sało

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.