Polska – Ukraina: mecz o wszystko

-a A+

Polska-Ukraina 1-1, Łódź, 04.09.2010 r. (Fot. pzpn.pl)

Wszystkie bilety na mecz eliminacji Mistrzostw Świata 2014 reprezentacji narodowych Polski i Ukrainy zostały sprzedane. Mecz odbędzie się w piątek 22 marca br. na Stadionie Narodowym w Warszawie. Na stadionie zmieści się około 60 tys. kibiców.

Sytuacja w grupie H jest dla reprezentacji Polski znacznie lepsza niż dla Ukrainy. Polacy zajmują trzecie miejsce z pięcioma punktami, natomiast Ukraina ma tylko 2 punkty i plasuje się na piątym miejscu. Liderem grupy H jest Czarnogóra, przed reprezentacją Anglii.

– Jeśli wygramy, otworzymy sobie drogę do dalszej rywalizacji z optymistycznym nastawieniem. Jeśli będzie inaczej, bardzo skomplikujemy sobie sytuację w grupie i stracimy pewność siebie – mówi główny trener reprezentacji Polski Waldemar Fornalik.

– Polska ma mocną reprezentację, która musi wywiązać się z obowiązku wobec swoich kibiców. Będą próbować wszystkiego żeby zwyciężyć. Dobrze wiemy, że ich najmocniejszym atutem są piłkarze grający w Borussia Dortmund. Przede wszystkim, postaramy się zneutralizować ten element w ich zespole – powiedział trener reprezentacji Ukrainy Myhaiło Fomenko.

Następne mecze eliminacji Mistrzostw Świata 2014 odbędą się 26 marca. Polacy zagrają na wyjeździe z San Marino, a Ukraińcy w Odessie zmierzą się z reprezentacją Mołdowy.

Źródło: football.ua/ rp.pl

Projekt finansowany ze środków Kancelarii Prezesa Rady Ministrów w ramach zadania publicznego dotyczącego pomocy Polonii i Polakom za granicą

 

Projekt „Polska Platforma Medialna Ukraina” realizowany przez Fundację Wolność i Demokracja

 

Publikacja wyraża jedynie poglądy autora/ów i nie może być utożsamiana z oficjalnym stanowiskiem Kancelarii Prezesa Rady Ministrów

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.