04/04/2020 13:53

Nie żyje dr Iwan Wakarczuk

We Lwowie zmarł wieloletni rektor Lwowskiego Uniwersytetu Narodowego Iwan Wakarczuk - wybitny ukraiński naukowiec i profesor Iwan Wakarczuk zmarł w wieku 73 lat w domu we Lwowie. Przez ostatnie kilka lat poważnie chorował. O śmierci ojca poinformował deputowany i piosenkarz Swiatosław Wakarczuk.

04/04/2020 13:50

Nie żyje Teresa Mozer-Adamska

Teresa Adamska Mozer, córka Wilhelma Mozera, słynnego profesora Politechniki Lwowskiej, wnuczka przemysłowca lwowskiego, żołnierz AK, łączniczka, kolporterka gazet, umarła we Lwowie 2 kwietnia w wieku 95 lat.

01/04/2020 16:22

Na Bukowinie rumuńskiej stan ścisłej kwarantanny

W Rumunii wprowadzono w życie rozporządzenie wojskowe nr 6 – ścisła kwarantanna w Suczawie i okolicznych 8 miejscowościach. Katastrofa w służbie zdrowia w całym kraju – lekarze i pielęgniarki rezygnują z pracy z powodu braku sprzętu. Z 2245 stwierdzonych przypadków infekcji zmarło 86 osób.

30/03/2020 09:13

Ponad milion Rumunów wróciło z Włoch i Hiszpanii

Rumuński minister zdrowia Victor Costache 26 marca podał się do dymisji. Jego stanowisko zajął dotychczasowy zastępca Nelu Tătaru. Dymisja jest związana ze stanem, które rumuńskie media nazywają „chaosem w służbie zdrowia”.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2020 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.