3. Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem” 2014

W piątek, 10 października, rozpocznie się 3. Przegląd Najnowszych Filmów Polskich „Pod Wysokim Zamkiem”.

Podczas tegorocznego PNFP zaprezentujemy ponad trzydzieści filmów fabularnych i dokumentalnych, a także kilkanaście wydarzeń towarzyszących. Odbędą się spotkania z aktorami i reżyserami, odsłonięcie tablicy, filmowe pokazy specjalne, prezentacja książki, gra terenowa, wystawy, koncerty, wykłady i spotkania – powiedział podczas konferencji prasowej koordynator PNFP „Pod Wysokim Zamkiem”, konsul RP we Lwowie Jacek Żur.

PNFP we Lwowie potrwa do 19 października. Tak jak w ubiegłych latach pokazy filmów odbędą się w „Kinopałacu” oraz kinie „Kopernik”. A cena biletów wynosi symboliczne 15 hrywien. Organizatorzy zaplanowali ponad osiemdziesiąt seansów – można będzie zobaczyć m. in. takie filmy jak „Ida”, „Papusza”, „Jack Strong”, „Wałęsa. Człowiek z nadziei”, „Serce na dłoni”, „Pod mocnym aniołem” i wiele innych. Dokładny program można obejrzeć na stronie internetowej wwww.filmlwow.eu

– Celem Przeglądu jest pokazanie we Lwowie dorobku polskiej kinematografii. Chcemy popularyzować polskie kino, ale równocześnie chcemy opowiadać o Polsce, która na przestrzeni tych ostatnich 25 lat odniosła sukces. Pragniemy pokazać nie taki cukierkowy obraz, który czasem się pokazuje w spotach reklamowych, ale prawdziwy rzeczywisty obraz, który jest utrwalany w filmach – zaznaczył konsul Jacek Żur.

Eugeniusz Sało

{youtube}l0NYCb-uPJw{/youtube}

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X