130-lecie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach

130-lecie obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach

25 listopada br., w dniu odpustu św. Katarzyny Aleksandryjskiej, abp Mieczysław Mokrzycki, metropolita lwowski przewodniczył uroczystej mszy św. w sanktuarium Matki Bożej Nieustającej Pomocy w Mościskach.

Na zakończenie liturgii, w dziękczynnym Te Deum wyrażono podziękowanie za przeżyty Rok Wiary, za dar cennej ikony w archidiecezji lwowskiej, za wszelkie łaski otrzymane w okresie mijającego roku, za pięcioletnią posługę duszpasterzowania w archidiecezji lwowskiej abpa Mieczysława Mokrzyckiego. W ciągu roku dokonało się wiele ważnych wydarzeń i inicjatyw zarówno ogólnokościelnych, jak i w naszej społeczności diecezjalnej oraz parafialnej.

W bieżącym roku przypada 130-lecie wprowadzenia słynącego łaskami obrazu Matki Bożej Nieustającej Pomocy do tego kościoła. Wizerunek poświęcony przez papieża Leona XIII 8 września 1883 r. sprowadził do Mościsk sługa Boży o. Bernard Łubieński CSsR. Obecność i cześć obrazu posiada bogatą historię. W pamięci zachowała się wielowiekowa tradycja pobożności ludu ziemi mościskiej do MBNP.

ks. Władysław Derunow
Tekst ukazał się w nr 22 (194) za 29 listopada–16 grudnia 2013

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

X