Seniorzy Pogoni Lwów zwyciężają w Rawie Ruskiej

-a A+

W 3 kolejce Lwowskiej Premier Ligi, Pogoń Lwów z minimalnym wynikiem 1:0 pokonała Łokomotiw Rawa Ruska. Juniorzy Pogoni również wygrali 2:0.

Po dziesięciominutowych licznych atakach gospodarzy Łokomotiw oddał inicjatywę Pogoni, która coraz częściej utrzymywała futbolówkę. Gospodarze czekali na swoją szansę w kontrataku. W środku pierwszej połowy gra toczyła się przeważnie w pobliżu bramki rywali, jednak strzały niebiesko-czerwonych były niecelne.Pod koniec pierwszej połowy po strzale Władysław Bucka piłka trafiła w słupek. Jedyna bramka w meczu wpadła w 60 min. spotkania. Po podaniu w pole karne Józef Dudok skierował piłkę w dolny róg bramki.

Fot. Archiwum Pogoni Lwów

Kluczowym elementem spotkania było wykluczenie zawodnika gospodarzy, który mając już żółtą  kartkę padnięciem w polu karnym Pogoni próbował wykombinować rzut karny. Sędzia spotkania ukarał zawodnika drugą żółtą kartą, która zmusiła go do opuszczenia boiska.

Końcówka meczu byka bardzo nerwowa. Pogończycy marnowali kolejne okazji do zdobycia bramki, zaś gospodarzy próbowali wyrównać wynik spotkania, grając w mniejszości. Po trzech spotkaniach Pogończycy zdobyli 7 punktów oraz pozostają wiceliderem ligi.

Juniorzy Pogoni górą w Rawie Ruskiej. Młodzi Pogończycy po trzech kolejkach nie utracili punktów. Po wygranej z Łokomotiwem (2:0) Pogończycy utrzymują liderstwo w tabeli ligowej.

Źródło: pogon.lwow.net

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.