Św. Mikołaj odwiedził Szkółkę Piłkarską Pogoni Lwów

-a A+

Wieczorem 5 grudnia, po zakończeniu treningu najmłodsi piłkarze Pogoni Lwów, otrzymali prezenty od św. Mikołaja. Wręczył je trampkarzom LKS-u prezes Marek Horbań.

W imieniu św. Mikołaja, dyrektor Pogoni Lwów podziękował dzieciom za całoroczną pracę i dobre zachowanie, a także życzył wielu sukcesów w następnym roku. Podziękowania za opiekę i pracę z najmłodszymi otrzymał również trener Dmytro Łobasiuk. Dzieci zaśpiewały piosenki oraz hymn Pogoni Lwów.- Święty Mikołaj przychodzi do Pogoni Lwów od początków istnienia naszej szkółki. Zawdzięczamy to przede wszystkim Konsulatowi Generalnemu RP we Lwowie i sponsorom Pogoni Lwów, którzy pomagają w uzyskaniu prezentów. Jest to też piękna tradycja podziękowania dzieciom za ich zaangażowanie i pracę w klubie. Przychodzą trzy razy w tygodniu na treningi, biorą udział w meczach i turniejach towarzyskich, promują lwowski klub sportowy – powiedział Marek Horbań.

Fot. Eugeniusz Sało

Szkółka Piłkarska LKS Pogoni Lwów działa przy klubie od 2010 roku. Do szkółki uczęszcza ok. 30 dzieci w wieku od 6 do 12 lat z dwóch polskich szkół nr 10 i nr 24 we Lwowie, polskich szkół sobotnio-niedzielnych lwowskiego obwodu oraz dzieci, posiadające Kartę Polaka.

Wszystkie koszty związane z wynajęciem sali dla treningów, strojami piłkarskimi, sprzętem, wynagrodzeniem dla trenera ponosi klub.

Za wsparcie działalności szkółki LKS Pogoń Lwów dziękuję Ministerstwu Spraw Zagranicznym RP, Senatowi RP, Fundacji Pomoc Polakom na Wschodzie oraz Stowarzyszeniu Wspólnota Polska. A także sponsorom PGNiG, PKP LHS, PKP CARGO oraz PZU Ukraina.

Eugeniusz Sało

05/04/2017 13:03

Wygrana Pogoni Lwów na rozpoczęcie sezonu

2 kwietnia LKS Pogoń Lwów rozpoczęła sezon piłkarski Premier Ligi Obwodowej (III liga), wygrywając z FC „Hałyczyna” Doroszów Wielki 2:0. Juniorzy Pogoni również wygrali swój mecz 3:0.

10/04/2017 09:40

Kolejna wygrana Pogoni Lwów

9 kwietnia w drugiej kolejce sezonu piłkarskiej Premier Ligi Obwodowej (III liga), Pogoń Lwów zwyciężyła w wyjazdowym meczu FC "Junist" Białki Wielkie 2:0. Juniorzy Pogoni również wygrali swój mecz 5:1.

01/05/2017 11:54

Pogoń Lwów wygrywa z FC „Feniks – Stefano”

W niedzielę 30 kwietnia w przeniesionym meczu 12. kolejki sezonu piłkarskiej Premier Ligi Obwodowej (III liga), Pogoń Lwów zwyciężyła w meczu FC „Feniks – Stefano” Pidmonastyr 2:1.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.