Pogoń Siedlce na obozie piłkarskim we Lwowie

-a A+

W ramach projektu „Pogoń dla Pogoni. Łączymy Polaków” drugi skład Pogoni Siedlce odbędzie tygodniowe zgrupowanie w Winnikach koło Lwowa. 29 lipca zagrają mecz sparingowy z Pogonią Lwów.

- W ramach wspólnego obozu, bo z Pogonią Lwów też będzie kilka pokazowych treningów i wymiana doświadczeń, zagramy mecz towarzyski z Pogonią Siedlce – poinformował Marek Horbań, prezes Pogoni Lwów.Wieczorem 24 lipca 25-osobowy skład drużyny z Siedlec przyjechał do Winnik. Po zakwaterowaniu w hotelu „Swiatosław”, piłkarze udali się na pierwszy trening do bazy sportowej na stadionie im. Myrona Markiewicza.

- Zaliczyliśmy pierwszy trening na ziemi ukraińskiej. Będziemy tutaj do 30 lipca. Będziemy trenować dwa razy dziennie. Może znajdziemy jeszcze czas na trzeci trening i jeżeli znajdziemy teren do biegania luźnego, to sobie pobiegamy. Mamy rano siłownię, a po południu – boisko. Przewidziane są dwa mecze sparingowe. Jeden z nich zagramy z Pogonią Lwów – powiedział Marcin Tomaszewski, trener Pogoni Siedlce.Przypomnijmy, że w ramach projektu „Pogoń dla Pogoni” najmłodsi piłkarze Pogoni Lwów odbyli tygodniowy zimowy obóz piłkarski w Siedlcach.

Projekt „Pogoń dla Pogoni” zainicjowany został 21 listopada 2016 roku. Akcja zakłada roczną współpracę klubów Pogoń Siedlce i Pogoń Lwów. W ramach projektu zaplanowano wspólne obozy sportowe dla młodych piłkarzy z obu klubów, organizację wspólnych turniejów, wystawy historyczne dotyczące miast i klubów, wydarzenia prezentujące korzenie polskiego sportu. Projekt wspiera Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG).

Eugeniusz Sało

02/08/2017 08:08

Bezbramkowy remis Pogoni Lwów z Pogonią Siedlce

Na zakończenie tygodniowego zgrupowania, w sobotę 29 lipca na stadionie im. Myrona Markiewicza w Winnikach w towarzyskim meczu Pogoń Lwów zremisowała z drugim składem Pogoni Siedlce 0:0.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.