Pogoń Lwów wygrywa z FC „Feniks – Stefano”

-a A+

W niedzielę 30 kwietnia w przeniesionym meczu 12. kolejki sezonu piłkarskiej Premier Ligi Obwodowej (III liga), Pogoń Lwów zwyciężyła w meczu FC „Feniks – Stefano” Pidmonastyr 2:1.

Po pierwszej połowie Pogoniarze przegrywali 0:1 po bramce Andrija Dygasa w 39 minucie. Natomiast od razu po przerwie w 49 minucie zawodnik Pogoni Władysław Bycko strzelił gola na 1:1. A w 84 minucie, po faulu na zawodniku Pogoni, sędzia podyktował rzut karny, który celnie wykonał Oleg Jacenko, ustalając końcowy wynik 2:1.

Warto dodać, że na majówkę do Lwowa przyjechało bardzo wielu Polaków. Jak się okazało, wielu z nich przyjechało, aby kibicować Pogoni Lwów.„Nieziemska atmosfera na meczu Pogoni Lwów! Rozsiani z różnych zakątków Polski razem, ramię w ramię dopingowaliśmy Pogoń tak jakbyśmy byli jej fanami od lat a przecież na co dzień kibicujemy różnym klubom i często jest nam nie po drodze” – czytamy wpis kibiców na stronie facebook Życie na wyjeździe.

Kibice z Polski dodali również wideo z wpisem „Film z tego meczu przejdzie chyba do historii”.

Po czterech kolejkach Pogoń Lwów z dorobkiem 10 punktów dzieli pierwsze miejsce w tabeli ligowej z FC „Junist” Hijcze.

W kolejnym meczu w niedzielę, 7 maja o godz. 16:00 Pogoń zagra wyjazdowy mecz z FC „Mikołajów”.

Zapraszamy do kibicowania!!!

Źródło: ES/ dufll.org.ua/ pogon.lwow.net

05/04/2017 13:03

Wygrana Pogoni Lwów na rozpoczęcie sezonu

2 kwietnia LKS Pogoń Lwów rozpoczęła sezon piłkarski Premier Ligi Obwodowej (III liga), wygrywając z FC „Hałyczyna” Doroszów Wielki 2:0. Juniorzy Pogoni również wygrali swój mecz 3:0.

10/04/2017 09:40

Kolejna wygrana Pogoni Lwów

9 kwietnia w drugiej kolejce sezonu piłkarskiej Premier Ligi Obwodowej (III liga), Pogoń Lwów zwyciężyła w wyjazdowym meczu FC "Junist" Białki Wielkie 2:0. Juniorzy Pogoni również wygrali swój mecz 5:1.

02/05/2017 10:45

„Białe Orły” Łanowice zdobywcą Pucharu Konsula Generalnego RP we Lwowie

W ramach Amatorskiej Ligi Polaków Obwodu Lwowskiego w piłce nożnej, 29 kwietnia na stadionie „Trudowi rezerwy” przy ul. Ołesia 25 odbył się turniej o Puchar Konsula Generalnego RP we Lwowie – Rafała Wolskiego. W finałowym meczu „Białe Orły” Łanowice pokonały „Skałę” Mościska 3:0.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.