Pogoń Lwów gościła Polonie Przemyśl

-a A+

W ramach projektu „Pogoń dla Pogoni”, 5 marca najmłodsi gracze szkółki piłkarskiej Pogoni Lwów zagrali sparingowy mecz z Polonią Przemyśl. Mecz odbył się w hali sportowej Hałyczyna, a na boisko wyszli piłkarze rocznika  2008-2009. W zaciętej walce zwyciężyli goście z Przemyśla z wynikiem 2:0, prezes klubu Marek Horbań obiecał rewanż już wkrótce w Przemyślu.

Po reaktywacji Pogoni  akurat z Polonią Przemyśl podpisaliśmy pierwsze porozumienie o współpracy, dziś zaprosiliśmy ich do Lwowa – powiedział prezes LKS Pogoń Marek Horbań – W naszych spotkaniach mamy nie tylko część sportową, mamy również część integracyjną gdzie dzieci z naszej szkółki zapoznały się z rówieśnikami z Przemyśla. Mamy szerokie plany na przyszłość, na pewno w najbliższym czasie pojedziemy do Przemyśla możliwie nawet nie na jeden dzień a zrobimy wspólny obóz piłkarski. Uzgadniamy terminy wspólnych rozgrywek, meczy towarzyskich i turniejów. W najbliższej przyszłości zagramy jeszcze kilka meczy towarzyskich jak pierwszych składów tak i juniorów, więc to dobre rozpoczęcie roku klubu. – dodał Marek Horbań.Na zaproszenie prezesa Pogoni Lwów przyjechała do Lwowa najmłodsza grupa szkoląca się w szkółce Polonii Przemyśl SP 16 i w dniu dzisiejszym rozgrywamy dosyć długi mecz bo prawie półtora godzinny sparing – powiedział członek zarządu Polonii Przemyśl Bartłomiej Marczyk –  chłopcy są z rocznika 2008 czyli to jedna z najmłodszych grup, mamy jeszcze młodsze grupy, które dopiero za dwa lata będą grały w rozgrywkach wojewódzkich i mają jeszcze dwa lata aby wejść w takie prawdziwe życie zawodników. Nasza współpraca jako Polonia Przemyśl z Pogonią Lwów trwa już od wielu lat ostatnie dwa lata trochę to słabo wyglądało ale w tym roku już ostro bierzemy się do współpracy i już nie długo Pogoń Lwów będzie zaproszona do nas do Przemyśla na turniej najmłodszych grup no i myślę że i z grupą seniorów rozegramy mecz. Polonią Przemyśl no niestety dzisiaj gra w czwartej lidze, ale będziemy się starali aby może w przyszłym roku awansować do trzeciej ligi – dodał Bartłomiej Marczyk.Paweł Kowalski jest rodzicem, którego dwaj synowie Dominik i Dariusz uczęszczają do szkółki piłkarskiej Pogoni – jako rodzic jestem dumny z tego, że we Lwowie istnieje taki polski klub jak Pogoń, ze swoimi tradycjami i historią,  dzieci mogą się rozwijać i zawierać nowe znajomości, mogą krzewić również polską kulturę w jedynym polskim klubie na Ukrainie. Po zakończeniu zajęć szkolnych moi synowie idą na zajęcia, trening trwa około godziny, czasem półtora trzy razy w tygodniu. Zajęcia są na poziomie, jest dobry trener, dobra praca zespołu prezesa Marka Horbania – wyposażenie jest bardzo dobre, są stroje, dresy, czapki nawet kurtki. Czyli klub może przedstawić interesy nie tylko na poziomie klubowym ale tez i rangi państwowej, bo właśnie ostatnio odbyło się spotkanie z prezydentem Andrzejem Dudą, co tez świadczy o tym jak klub pracuje.  To wielka szansa trenować  czy zagrać taki mecz jak dzisiejszy z Polonią Przemyśl, dzieci mogą doskonalić swój poziom, kształcić się no i wygrywać, może nie w dzisiejszym meczu, ale wszystko przed nimi.

Aleksander Kuśnierz

01/01/1970 01:00

28/08/2014 11:24

„Pogoń” Lwów pokonała drużynę z Żydaczowa

W niedzielę 24 sierpnia w meczu 14 kolejki Obwodowej Premier Ligi (III liga) „Pogoń” Lwów wygrała z drużyną FC „Awangard” Żydaczów (4:0). Natomiast juniorzy niebiesko-czerwonych zdeklasowali rywali z Żydaczowa strzelając dziesięć bramek (10:0).

08/09/2014 16:04

Była, będzie, jest – Pogoń LKS!

Na wrzesień tego roku zaplanowane są obchody 110-lecia i 5-lecia reaktywacji klubu LKS Pogoń Lwów. Z tej okazji przybliżymy Czytelnikom historię jednego z największych polskich klubów sportowych, który pozostaje kontynuatorem tradycji polskich we Lwowie.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.