Juniorzy Pogoni Lwów zdobywcy Pucharu Ligi Obwodowej

-a A+

Po zaciętym finałowym meczu na stadionie miejskim w Winnikach juniorzy Pogoni Lwów wygrali z FC Lviv 3:2, zostając tegorocznymi mistrzami juniorskiego Pucharu Ligi Obwodowej.

„Pogoń zdobywa Puchar Juniorskiej Ligi Obwodowej. Po zaciętej walce z FC Lviv 3:2 (2-1) juniorzy Pogoni – Mistrzowie Pucharu Ligi Obwodowej. Hej, Pogoń!!!” – czytamy na oficjalnym fanpage LKS Pogoń Lwów, tuż po meczu 25 listopada.

Od reaktywacji Pogoni Lwów w 2009 roku, kierownictwo klubu inwestuje w rozwój dzieci i młodzieży. W tym celu została stworzona szkółka piłkarska, do której uczęszczają dzieci z polskich rodzin. Zdobycie przez juniorów Pucharu Ligi Obwodowej i wicemistrzostwa ligi jest owocem tej działalności.

– Cieszę się z wielkiego sukcesu naszych chłopaków. Ten puchar jak najbardziej im się należy. Rok temu nasi juniorzy starsi również trafili do finału, lecz wtedy zdobyć puchar ligi się nie udało. Dziś jest w ich rękach – powiedział po zwycięstwie prezes Pogoni Lwów Marek Horbań.

Podsumowując prezes Pogoni Lwów podziękował trenerowi Dmytrowi Łobasiukowi za jego pracę oraz zawodnikom za ich wkład i osiągnięcia sportowe.

Eugeniusz Sało

01/01/1970 01:00

28/08/2014 11:24

„Pogoń” Lwów pokonała drużynę z Żydaczowa

W niedzielę 24 sierpnia w meczu 14 kolejki Obwodowej Premier Ligi (III liga) „Pogoń” Lwów wygrała z drużyną FC „Awangard” Żydaczów (4:0). Natomiast juniorzy niebiesko-czerwonych zdeklasowali rywali z Żydaczowa strzelając dziesięć bramek (10:0).

08/09/2014 16:04

Była, będzie, jest – Pogoń LKS!

Na wrzesień tego roku zaplanowane są obchody 110-lecia i 5-lecia reaktywacji klubu LKS Pogoń Lwów. Z tej okazji przybliżymy Czytelnikom historię jednego z największych polskich klubów sportowych, który pozostaje kontynuatorem tradycji polskich we Lwowie.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.