Legia nie zagra we Lwowie

-a A+

Mecz Legii Warszawa z Metalistem Charków w trzeciej rundzie fazy grupowej piłkarskiej Ligi Europejskiej odbędzie się w Kijowie – poinformowała oficjalna strona mistrza Polski. Pierwotnie spotkanie zaplanowane było we Lwowie.

Ze względu na sytuację polityczną na Ukrainie, Metalist nie rozgrywa swoich meczów w Charkowie. W pierwszej kolejce LE podjął Trabzonspor we Lwowie (1:2). W tym mieście również miało się odbyć spotkanie z Legią. Jednak w obawie przed starciami kibiców obu drużyn, UEFA zdecydowała się przenieść mecz do Kijowa.

Prawdopodobnie zmianie ulegnie również data, bo spotkanie może być rozegrane w środę 22 października, a nie jak wcześniej planowano, w czwartek. Według wstępnych informacji tego dnia w stolicy Ukrainy odbędzie się inne spotkanie ukraińskiego zespołu w ramach rozgrywek Ligi Europejskiej: Dnipro Dniepropietrowsk - Karabach Agdam.

Po dwóch kolejkach fazy grupowej LE Legia z dorobkiem sześciu punktów prowadzi w grupie L.

Źródło: PAP

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.