Piesza pielgrzymka wyruszyła ze Lwowa do sanktuarium w Bołszowcach

-a A+

O poranku, 5 lipca, od lwowskiego sanktuarium św. Antoniego do sanktuarium Matki Bożej Bołszowieckiej wyruszyła doroczna piesza pielgrzymka Pokoju i Pojednania.

Lwowski biskup pomocniczy Edward Kawa odprawił dla pielgrzymów mszę św. i pobłogosławił pątników oraz towarzyszył im na początku ich pielgrzymowania. Zapewnił ich, że arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i on jeszcze odwiedzą ich oraz innych pielgrzymów, którzy idą do Bołszowiec ze Śniatynia, z Tarnopola i z Iwano-Frankowska.

Konstanty Czawaga

01/01/1970 01:00

19/09/2007 19:39

Bołszowce wracają do życia

Był rok 1620. Rzeczpospolitą od 33 lat władał Zygmunt III Waza – z Bożej łaski król Polski, wielki książę Litwy, książę ruski, pruski, mazowiecki, żmudzki, inflancki, a także dziedziczny król Szwedów, Gotów i Wandalów.

29/12/2007 15:32

O Bołszowcach raz jeszcze...

Czyli o pracy do późna, darach i schodach do krypty hetmana.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2017 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.