Piesza pielgrzymka wyruszyła ze Lwowa do sanktuarium w Bołszowcach

-a A+

O poranku, 5 lipca, od lwowskiego sanktuarium św. Antoniego do sanktuarium Matki Bożej Bołszowieckiej wyruszyła doroczna piesza pielgrzymka Pokoju i Pojednania.

Lwowski biskup pomocniczy Edward Kawa odprawił dla pielgrzymów mszę św. i pobłogosławił pątników oraz towarzyszył im na początku ich pielgrzymowania. Zapewnił ich, że arcybiskup Mieczysław Mokrzycki i on jeszcze odwiedzą ich oraz innych pielgrzymów, którzy idą do Bołszowiec ze Śniatynia, z Tarnopola i z Iwano-Frankowska.

Konstanty Czawaga

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.