Światowe Dni Młodzieży w Krakowie oficjalnie rozpoczęte

-a A+

26 lipca w Krakowie rozpoczęły się 31. Światowe Dni Młodzieży. W uroczystym otwarciu uczestniczyło ok. 200 tys. osób z ponad 180 państw. Inauguracyjnej mszy św. na krakowskich Błoniach przewodniczył kardynał Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski.

- Przybyliście ze wszystkich kontynentów i narodów, ze wschodu i zachodu, z północy i południa naszego globu. Przynieśliście ze sobą wiele doświadczeń. Nosicie w sobie wiele pragnień. Mówicie wieloma językami. Ale od dziś wszyscy będziemy ze sobą rozmawiać językiem Ewangelii. To język miłości. To język braterstwa, solidarności i pokoju - powiedział w powitalnym przemówieniu kard. Stanisław Dziwisz.Witając pielgrzymów metropolita krakowski zaznaczył, że Kraków to miasto z którym był związany św. Jan Paweł II. "W tym mieście dorastał do służby Kościołowi, i stąd wyruszył na drogi świata, by głosić Ewangelię Jezusa Chrystusa" - dodał.

Kulminacyjnym punktem ŚDM w Krakowie jest wizyta papieża Franciszka.

Światowe Dni Młodzieży w Krakowie zakończą się 31 lipca mszą św. podczas której papież Franciszek ogłosi miejsce i rok kolejnych Światowych Dni Młodzieży.

Anna Gordijewska, Eugeniusz SałoFot. Anna Gordijewska

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.