15/02/2019 13:28

Polski Autokefaliczny Kościół Prawosławny a Ukraina

Ostatnimi czasy moi ukraińscy przyjaciele pytają mnie często o Polski Autokefaliczny Kościół (Cerkiew) Prawosławny. Właściwie to nawet pytają mnie nie o sam Kościół, ale o jego stosunek do zjednoczonej i posiadającej konstantynopolski tomos Ukraińskiej Cerkwi (Kościoła) Prawosławnej. Szczerze powiedziawszy, przyznaję, jest o co pytać.

09/02/2019 13:31

Zakończenie kolędowania

W święto Ofiarowania Pańskiego klerycy Lwowskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Brzuchowicach tradycyjnie zakończyli okres śpiewania kolęd w Kurii Metropolitalnej.

09/01/2019 18:26

IV Orszak Trzech Króli w Mościskach

W święto Objawienia Pańskiego, 6 stycznia, ulicami Mościsk po raz czwarty przeszedł Orszak Trzech Króli. Mościska, znajdujące się 15 km od polsko-ukraińskiej granicy, są jedynym z trzech miejsc na Ukrainie, po Żytomierzu i Kamieńcu-Podolskim, gdzie jest kultywowana tradycja Orszaku Trzech Króli.

27/12/2018 14:02

Obchody Bożego Narodzenia we Lwowie

– Z naszego lwowskiego Betlejem kolejny raz prosimy o zakończenie i ustanie walk na wschodzie Ukrainy. Przecież jako chrześcijanie modlimy się do tego samego Boga, uznajemy te same przykazania, czytamy to samo Pismo Święte – wezwał podczas pasterki w katedrze lwowskiej arcybiskup Mieczysław Mokrzycki, który również w uroczystość Bożego Narodzenia przewodniczył tam mszy św. języku ukraińskim i sumie po polsku.

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2019 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.