„Elementarz” idzie na wakacje

-a A+

Zakończenie roku nauki miało miejsce nie tylko w szkołach.

26 maja na swoje ostatnie spotkanie zebrały się dzieci ze świetlicy „Elementarz”, działającej przy Stowarzyszeniu Polskich Przedsiębiorców Ziemi Lwowskiej.

Ten rok dzieci spędziły bardzo pracowicie. Po okiem siostry Tadei śpiewały piosenki polskie, kolorowały literki alfabetu, poznały gry i zabawy, tradycyjne w polskich przedszkolach. Na każde sobotnie spotkania dzieci czekały z radością. Początkowo nieśmiałe, przez ten czas stworzyły zgraną grupę, radosnych, uśmiechniętych i chętnych poznawania nowej wiedzy pociech. Niestety, nie wszyscy, którzy zaczynali odwiedzać „Elementarz” we wrześniu, dotrwali do końca roku. Jak to bywa niektórzy zrezygnowali po jakimś czasie, a niektórzy z powodów choroby przestali uczęszczać na zajęcia.

Najbardziej wytrwali zostali na ostatnim spotkaniu nagrodzeni pamiątkowymi dyplomami i zestawami upominków. Ponieważ dwoje dzieci idzie już w tym roku do szkoły, otrzymały dyplom „ukończenia” świetlicy „Elementarz” i komplet przyborów szkolnych, te zaś, które będą kontynuować naukę w roku następnym – dyplom honorowy i upominki na miłe spędzenie wakacji.

Ponieważ w tym dniu przypadało święto kochanych mam – które przyszły ze swymi pociechami – siostra Tadea przygotowała z dziećmi piosenkę „Dla kochanej mamy” po której odśpiewaniu dzieci odwróciły trzymane serduszka tak, że ukazał się napis „Kocham Cię, Mamo!”, a potem dzieci wręczyły mamom własnoręcznie zrobione kwiatki, które każdy udekorował według własnego uznania: ktoś posadził na kwiatku pszczółkę, ktoś inny namalował ulubiony mamy kapelusik, a ktoś jeszcze – dodał drobniejsze kwiatuszki.

Na koniec – pamiątkowe zdjęcie i życzenia wspaniałych wakacji od siostry Tadei i organizatorów grupy „Elementarz”.

Krzysztof Szymański
Tekst ukazał się w nr 10 (302) 30 maja – 14 czerwca 2018

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.