Spotkanie stypendystów w konsulacie RP we Lwowie

-a A+

W dniu 25 kwietnia ponad 20. osobowa grupa studentów pochodzenia polskiego z Ukrainy gościła w Konsulacie RP we Lwowie.

Gości przywitał konsul generalny RP Rafał Wolski, a w spotkaniu brali udział konsulowie Rafał Kocot i Marian Orlikowski oraz troje przedstawicieli Fundacji „Pomoc Polakom na Wschodzie”, wiceprezes zarządu Rafał Dzięciołowski, dyrektor programowy Magdalena Okaj oraz koordynator programu stypendialnego Dorota Guz.

Przedmiotem spotkania była kwestia reaktywacji klubu dla obecnych i byłych stypendystów pod auspicjami Konsulatu oraz Fundacji „PPnW”. Omówiono potencjalne obszary działalności klubu oraz planowe projekty związane  z 100. rocznicą odzyskania niepodległości. Przedstawione zostały również zasady naboru wniosków stypendialnych na semestr wiosenny roku akademickiego 2017/2018. Nabór będzie trwał do 15 maja, szczegóły w tym regulamin i wniosek są do pobrania tutaj.

Źródło: ida.pol.org.pl

Fot. Eugeniusz Sało

Projekt współfinansowany w ramach sprawowania opieki Senatu Rzeczypospolitej Polskiej nad Polonią i Polakami za granicą za pośrednictwem Fundacji Wolność i Demokracja.

©2011-2018 Wszelkie prawa zastrzeżone
Warunkiem zgody na przedruk całości lub części artykułow i informacji zamieszczonych na naszym portalu jest powołanie się na Kurier Galicyjski. Za treść ogłoszeń, oświadczeń i reklam redakcja nie ponosi odpowiedzialności i pozostawia sobie prawo do skrótów nadesłanych tekstów. Zamieszczamy również teksty, treść których nie odpowiada poglądom redakcji.